Başkan Güneş, 18 Mart Çanakkale Zaferi Dolayısıyla bir Mesaj Yayınladı...

Başkan Güneş, 18 Mart Çanakkale Zaferi Dolayısıyla bir Mesaj Yayınladı...

Başkan Güneş, 18 Mart Çanakkale Zaferi Dolayısıyla bir Mesaj Yayınladı... Haberler

     Belediye Başkanımız Sayın  Zerrin Güneş, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103 üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
    Başkan Güneş mesajında; " Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır.

     Verdiğimiz 250 bin şehidin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle doludur. Ecdadımızın canları pahasına koruduğu bu vatan, bize bırakılmış bir miras değil, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir.

     Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 103 üncü yıldönümünde gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

 

 

Tasarım - Yazılım: TveT