23 Nisan Çocuk Bayramı Büyük bir Coşkuyla Kutlandı...

23 Nisan Çocuk Bayramı Büyük bir Coşkuyla Kutlandı...

23 Nisan Çocuk Bayramı Büyük bir Coşkuyla Kutlandı... Haberler

       Tüm yurtta olduğu gibi Beldemizde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalar Beldemiz İlyas Yavuz KANDEMİR futbol sahasında öğrencilerimizin hazırlamış oldukları çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediye Başkanımız Sayın Zerrin GÜNEŞ yapmış olduğu konuşmasında; “Çok kıymetli protokol üyeleri, sevgili öğretmen arkadaşlarım, değerli öğrenciler ve çok kıymetli hemşehrilerim, kurtuluş mücadelemiz ile demokrasi tarihimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi olan 23 Nisan 1920, aziz milletimizin istiklali ve milli egemenliği için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en buhranlı günlerde doğan ve 98 inci yılını kutlamanın haklı gurunu yaşadığımız TBMM, milli birlik ve beraberliğimizin en somut tecellisidir. 
Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır. Sevgili çocuklar; ülkemizin en değerli varlığı, geleceğimizin güvencesi ve umudumuz sizlersiniz. Gayemiz sizlerin demokrasiyi yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, özgür düşünceye sahip, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olarak yetişmenizdir. 
         Bu dileklerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Daha sonra çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere madalyaları dağıtıldı. Kutlamalar başladığı gibi coşkuyla sona erdi.

Tasarım - Yazılım: TveT