Başkan Güneş, Malazgirt Muharebesi' nin Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı...

Başkan Güneş, Malazgirt Muharebesi' nin Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı...

Başkan Güneş, Malazgirt Muharebesi' nin Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı... Haberler

       Belediye Başkabımız Sayın Zerrin Güneş, Malazgirt Muharebesi' bin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Güneş; "

Türk – İslam ve Dünya tarihine yön veren bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferinin 947 inci Yılında Türk Milletinin kaderinin şekillenmesinde rol oynayan Büyük Komutan ve Devlet Adamı Alparslan’ın komutasında büyük bir zafere imza atılmış, bu büyük zafer ile Anadolu’nun fethinin yolu açılırken Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına uzanan bin yıllık tarihi bir süreci de başlatmıştır.

Bu büyük zaferden tam 977 yıl sonra 26 Ağustos 1922 yılında Afyonkarahisar Kocatepe’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan Büyük Taarruz işgal güçlerinin vatanımızdan sürülmesiyle Cumhuriyetimizi ilan etmiş, Alparslan’ın büyük zaferinin sonrasında bu zafer ile  Anadolu’daki Türklük mührünü yenileyip dahada sağlam bir hale getirdik.

Bu bağlamda tarihin en büyük zaferlerinden Malazgirt zaferi ve  İstiklal Savaşı‘nın kesin bir Türk zaferiyle sonuçlanmasını sağlayan Büyük Taarruz’un yıl dönümlerinde Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu kutsal toprakları bizlere canlarını hiçe sayarak vatan yapan tüm ecdadımızı saygı ve minnetle anıyorum. Aziz ruhları şad olsun" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Tasarım - Yazılım: TveT