Atatürk Ölüm Yıl dönümünde Törenlerle Anıldı.

Atatürk Ölüm Yıl dönümünde Törenlerle Anıldı.

Atatürk Ölüm Yıl dönümünde Törenlerle Anıldı. Haberler

       Atatürk Ölüm Yıl dönümünde Törenlerle Anıldı. İlk önce Atatürk Anıtı önünde Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra törenler Saltukova Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde devam etti. Buradan bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Zerrin Güneş; "  Çok değerli Öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler " Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 80 inci yıldönümünde, minnet ve şükranla anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklal mücadelesinin, hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden, yaşadığı çağa damgasını vuran bir önderdir.

       Büyük Önder'in aramızdan ayrılışının 80 inci yıl dönümünde, kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyet'ni,  korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır. Türk milleti, Atatürk'ü her zaman gönlünde yaşatacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

          Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi en kalbi duygularımla, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun!" dedi. 

          Konuşmaların ardında öğrenciler tarafından haırlanan gösterilerle Büyük Önder Atatürk'ü anma töreni sona erdi.

Tasarım - Yazılım: TveT